КИЇВ (QHA) -

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу сподівається на активізацію зусиль президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана у справі звільнення українських і кримськотатарських політв'язнів, зокрема — Олега Сенцова.

— Ердоган сьогодні дуже серйозно посилив позиції. Його лінія і авторитет, та форма правління, яку він пропонував і те, що він буде наділений більш серйозними повноваженнями, думаю, додасть перемовинам (щодо звільнення політв'язнів — ред.) новий імпульс. Будемо сподіватися, що його роль у цьому питанні (звільнення Сенцова — ред.) буде ефективною, — повідомив Ахтем Чийгоз у коментарі QHA.

Заступник голови Меджлісу вважає, що важливо використовувати усі важелі тиску на Росію.

— У цьому питанні не можна сподіватися на можливість їхнього звільнення тільки з боку Ердогана. Потрібно продовжувати і посилювати тиск на рівні європейських міжнародних інституцій. Окрім того, було б більш ефективним говорити про декількох ув'язнених, які перебувають у критичному стані, — вважає Ахтем Чийгоз.

Нагадаємо, QHA раніше писало, що після зустрічі з російським омбудсменом Тетяною Москальковою, Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд заявив, що готовий подати прохання щодо помилування українського режисера Олега Сенцова.

Раніше уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що Олег Сенцов дуже блідий, мало рухається і майже не встає з ліжка. Лікарі, які оглядають українського режисера, повідомили, що у нього відмовляють рецептори. Денісова звернулася до керівника ФСВП РФ Геннадія Корнієнка з проханням терміново надати допуск для відвідування Сенцова.

QHA