КИЇВ (QHA) -

Питання надання можливості голосування на місцевих виборах в Україні стосується більшості переселенців з Криму. Про це у коментарі QHA повідомив аналітик Громадянської мережі «ОПОРА» Олександр Клюжев.

Частина переселенців з ОРДЛО і Криму змінили у паспорті місце реєстрації і автоматично поміняли виборчі адреси, але таких людей в Україні, на думку аналітика, «незначна кількість», адже для реєстрації треба мати власне житло, а фінансове становище багатьох тимчасово переміщених осіб (ТПО) не дозволяє цього.

— Придбати своє житло багато переселенців не можуть, а орендодавці упереджено ставляться до них і не дозволяють реєструватися на місці фактичного проживання. Ми маємо ці чинники враховувати, — підкреслив Клюжев.

Україна в питанні виборчого права для ТПО ігнорує міжнародні стандарти, які говорять про те, що держава має створювати гнучкі процедури для вирішення цього питання.

— Україна не враховує особливі обставини переселенців і намагається застосовувати до них універсальні процедури, але міжнародні стандарти у цьому питанні акцентують увагу на тому, що варто враховувати всі особливості цієї категорії людей, — зазначив Клюжев.

Аналітик також вважає, що ставити людей у залежність від штампа в паспорті — неправильно.

Раніше QHA повідомляло, що Україна не діє у питанні надання виборчого права ТПО, а політики не розуміють специфіки роботи з переселенцями.

QHA