КИЇВ (QHA) -

Кремль одного разу вже не виконував рішення міжнародного суду про обмежувальні заходи, зокрема про заборону застосовувати силу в окупованому Криму. Запис про це опублікував на своїй сторінці у Facebook міністр юстиції України Павло Петренко.

Він стверджує, що 2014 року відомство зверталося до Європейського суду з прав людини, де і був введений обмежувальний захід для РФ до вирішення справи по суті. Однак Росія не відступила від своєї агресивної політики щодо України.

— Ще 2014 року за дорученням уряду Яценюка Мін'юст звернувся до Європейського суду з прав людини з вимогою зупинити агресію Росії. Тоді суд як тимчасовий захід до вирішення справи по суті заборонив Росії застосовувати силу у Криму, але Росія не виконала це рішення. Ми готуємося до розгляду судом справи по суті, щоб довести у Страсбурзі порушення прав українців та кримських татар у Криму та на Донбасі, заявив міністр.

Павло Петренко зазначив, що аргументи російської сторони зі спробою перекладання відповідальності на Україну за свою зовнішню агресію у слуханнях у Міжнародному суді ООН виглядають абсурдними.

Зараз розпочався процес у Гаазі, де представники Росії відверто брешуть про те, що важку зброю сепаратисти знайшли у шахтах, а також використовують фейкові докази для перекладання відповідальності за конфлікт на Донбасі на Україну. Упевнений, що суд ООН дасть належну оцінку цій «кисельовщині».

Україна доведе, що Кремль на чолі з президентом РФ Путіним фінансує терористів на Донбасі, намагається залякати кримських татар в окупованому Криму та знищити українську ідентичність на півострові, вважає глава Мін'юсту.

Ми доведемо, що саме Кремль фінансує терористів, які вже більше двох років грабують і знищують Донбас. Також ми доведемо, що Путін намагається знищити ідентичність українського Криму, залякати та підкорити кримських татар.

Нагадаємо, 16 січня 2017 року Україна подала до Міжнародного суду ООН позов з метою притягти Російську Федерацію до відповідальності за порушення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

У матеріалах справи фігурують катастрофа малайзійського Боїнга, обстріли житлових кварталів Маріуполя, Краматорська, Волновахи, теракти у Харкові та інших українських містах. Окремо були винесені питання, що стосуються порушень прав кримських татар та українців в окупованому Криму.

Важливо, що у позові містяться вимоги ще до винесення підсумкового вироку заборонити Росії здійснювати агресивні дії, які можуть погіршити ситуацію, а також припинити фінансування терористичних організацій.

6 березня представник України, заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль виступила з промовою в суді ООН про те, що тактика Росії у її агресії щодо України включає підтримку тероризму, пропаганду, залякування, корупцію та кібератаки.

Українська сторона попросила суд застосувати тимчасові заходи проти РФ до вирішення справи по суті, зокрема заборонити Росії надалі підтримувати проросійських бойовиків.

ФОТО: інтернет

QHA