КИЇВ (QHA) -

За чотири роки в Україні 5 тисяч чиновників потрапили під люстрацію. Про це 18 лютого на прес-конференції у Києві повідомила голова Громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції Тетяна Козаченко.

На її думку, сьогодні в Україні є тільки один шлях вирішення проблем, що склалися — впровадження законів, які будуть змушувати чиновників трансформуватися відповідно до волі народу. Головною помилкою, яку зробила у 2014 році українська влада, Козаченко вважає збереження старої виборчої системи, що дозволяє олігархам залишатися депутатами.

— Був ухвалений закон про очищення влади і з 700 тис. чиновників, 5 тис. були люстровані. На посадах прокурорів і заступників сьогодні немає людей, які б працювали більше року при Януковичі. Це досягнення, але воно просто не отримало свого розвитку, — зазначила політик.

При цьому Козаченко вважає, що критика органів, які мають займатися покаранням недобросовісних суддів, не повинна бути спрямована на звичайних чиновників, так як для їхньої ефективної роботи в Україні не зробили нічого.

Раніше агентство QHA повідомляло, що за чотири роки в Україні звільнили менше 15% суддів Майдану, а активісти звинувачують органи, що відповідають за покарання недобросовісних суддів, у тому, що вони не діють з цього питання. При цьому чиновники кажуть, що для якісного виконання роботи у них бракує ресурсів.

QHA