МОСКВА (QHA) -

 

Російський шпигун, який з паспортом на ім'я Руслана Боширова в'їхав у березні до Великобританії, є полковником ГРУ Анатолієм Чепігою. Окрім того, батальйон, де він служив, помітили на Донбасі, йдеться у розслідуванні Bellingcat і The Insider.

Анатолій Володимирович Чепіга народився 5 квітня 1979 року в селі Миколаївка Амурської області. У 2003 — 2005 рр. Чепіга жив у Хабаровську за адресою, яка збігається з адресою військової частини 14-ї бригади спецназу ГРУ. У 2001 році він отримав паспорт, причому документ видав Далекосхідний військовий інститут РФ.

Людину, схожу на «Боширова», знайшли на фотографії курсантів Далекосхідного вищого загальновійськового командного училища (ДВЗКУ), зробленої у Чечні.

Відзначається, що підрозділ Чепіги (74854, раніше — 20662) відігравав важливу роль у другій чеченській війні. Чепіга тричі був у відрядженні в Чечні, має більше 20 нагород та відзнак.

У 2014 році Чепізі присвоїли звання "Герой Росії" за виконання "миротворчої місії".

Видання The Insider передбачає, що під "миротворчою місією" мається на увазі військова операція на Донбасі, так як підрозділ, де служив Чепіга, наприкінці 2014 року зафіксували біля російсько-українського кордону.

За повідомленнями російських ЗМІ, ФСБ почала перевіряти витік особистих даних "Руслана Боширова".

А офіційний представник Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова назвала розслідування The Insider і Bellingcat "новим вкиданням".

— Доказів немає, відповідно, триває інформаційна кампанія, основне завдання якої — відвернути увагу від головного питання: що трапилося у Солсбері?, — написала Захарова у своєму Facebook.

 

Відзначимо, люди на ім'я Олександр Петров і Руслан Боширов підозрюються в отруєнні екс-шпигуна з РФ Сергія Скрипаля і його доньки Юлії у британському місті Солсбері.

5 березня Сергія Скрипаля і його доньку госпіталізували у критичному стані після отруєння нервово-паралітичною речовиною «Новачок». У Лондоні заявили, що її виготовили на російській дослідницькій базі Шихани у Саратовській області.

На початку вересня Руслан Боширов і Олександр Петров дали інтерв'ю пропагандистському каналу Russia Today, де відзначили, що до Солсбері вони прибули у якості туристів і їздили подивитися на кафедральний собор. Вони підкреслили, що не знали, хто такий Скрипаль і у них не було з собою «Новачка».

Прес-секретар Міністерства закордонних справ Великобританії заявив, що інтерв'ю росіян в ефірі пропагандистського російського телеканалу RT тільки переконало керівництво Великобританії, що ці люди є офіцерами військової розвідки РФ.

 

Джерело: Bellingcat, The Insider

QHA