КИЇВ (QHA) -

Суд заарештував Бориса Германа, підозрюваного в організації замаху на російського опозиційного журналіста Аркадія Бабченка.

Рішення ухвалила суддя Шевченківського районного суду Києва Вікторія Світлицька.

— Клопотання задовольнити. Застосувати до підозрюваного ... запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, — йдеться у постанові.

Таким чином, суд задовольнив клопотання обвинувачення про обрання запобіжного заходу без можливості внесення застави. Постанова може бути оскаржена протягом 5 днів.

Сам Герман під час судового засідання заявив, що співпрацював з українською контррозвідкою і виявляв російських агентів в середині країни.

— До мене звернувся дуже давній мій знайомий, який зараз живе у Москві. Під час спілкування з'ясувалося, що він займається у фонді Путіна саме організацією заворушень в Україні ... Його ім'я В'ячеслав Пивоваркін. Він відповідає у фонді Путіна, в приватному фонді, за організацію терористичних актів і державний військовий переворот на наступних виборах президента, конкретно відповідає за всю Україну, — сказав він.

Герман заявив, що він виявив шляхи переказу грошей з Росії в Україну, якими користуються українські політики.

— (Було виявлено) низку політичних діячів, які користуються цими грошима, політичних партій, які користуються цими грошима, планів особистого фонду Путіна для повалення насильницьким шляхом влади в Україні. Були виявлені, наприклад, партія «Розумна сила», яка фінансується цим фондом, приватним фондом Путіна. В оточенні Пашинського є люди, які фінансуються цими людьми, і я не знаю, чи не фінансується сам Пашинський цими людьми. Це треба з'ясовувати, — зазначив він.

За словами Германа, у нього був список з 30 осіб, яких мали «ліквідувати» на території України.

— Нам було надано список з 30 осіб, яких вони хотіли б знищити на території України, який одразу ж був переданий у контррозвідку, — сказав він.

Підозрюваний заявив також, що знав про інсценування «вбивства» Бабченка.

— Ми чудово знали, що не буде ніякого вбивства, це все буде інсценовано. Усі дії, які були вчинені, були для того, щоб не було ніяких смертей, і щоб виявити якомога більше зрадників, — сказав він.

Затриманий підкреслив, що ховатися від слідства не має наміру.

У свою чергу прокурор заявив, що заява Германа про співпрацю з українською контррозвідкою не відповідає дійсності.

QHA повідомляло, що Шевченківський районний суд Києва оприлюднив ім'я підозрюваного в організації замаху на російського опозиційного журналіста Аркадія Бабченка. Ним виявився Борис Львович Герман. Адвокат підозрюваного Сергій Солодко повідомив, що Борис Герман — виконавчий директор україно-німецького підприємства «Шмайсер», єдиного недержавного підприємства з виробництва зброї в Україні.

Пізніше в Адміністрації президента України заявили, що допоможуть Бабченку отримати українське громадянство.

Нагадаємо, "вбивство" журналіста Аркадія Бабченка було інсценуванням і спецоперацією СБУ з метою запобігти реальному вбивству громадянина РФ. Президент України Петро Порошенко доручив надати Бабченку і його сім'ї цілодобову охорону.

Джерело: Українська правда

QHA