КИЇВ (QHA) -

Після резонансних подій або терактів відповідальні за дотримання порядку і безпеки люди повинні йти у відставку. Таку думку висловив екс-глава Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж журналісту Едуарду Солодовнику в ефірі Радіо Hayat.

На думку Маломужа, Україні слід переймати досвід Європейського Союзу в плані реакції на такі події.

— У питаннях кадрів ми ясно орієнтуємося на модель ЄС. Там прийнято, що якщо відбувається якась резонансна подія або схожий замах, як це було з Аміною Окуєвою, у відставку йде президент Ісландії, або навіть Німеччини. Подібним чином пішов у відставку міністр внутрішніх справ Франції після теракту, заявив екс-глава розвідки.

Екс-глава СЗР вважає, що це, в першу чергу, говорить про низьку моральну і політичну відповідальність наших можновладців.

— Ми можемо спостерігати, що ті люди, які допустили анексію Криму, залишилися при владі. Точно так само і з вбивством екс-депутата Держдуми РФ Дениса Вороненкова, журналіста Павла Шеремета і Аміни Окуєвої. Жоден чиновник, який мав відреагувати на ці події, не подав у відставку, — сказав Маломуж.

 Маломуж також заявив, що спецслужби мали охороняти Окуєву.

Що стосується Окуєвої це взагалі «апофеоз». Після першого замаху на неї треба було вберегти її від повторного. В Україні система запобігання замахам не працює, бо свої обов'язки виконують або непрофесіонали, або політично ангажовані фахівці, додав він.

Нагадаємо, що раніше у Глевасі було вчинено замах на Адама Осмаєва і Аміну Окуєву, в результаті отриманих поранень Окуєва загинула на місці.

QHA