КИЇВ (QHA) -

Україна готує ряд ініціатив до наступної сесії Генеральної асамблеї ООН, зокрема щодо деокупації Криму.

Про це в ефірі Радіо Свобода повідомив заступник глави Адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв.

— Що стосується Криму: мова йде про нові ідеї щодо деокупацію Криму з використанням уже чинних міжнародних і санкційних механізмів для того, щоб усе-таки Крим повернути в лоно українського суверенітету. Ми зараз готуємося до сесії Генеральної асамблеї ООН. Україна вийде з певними ініціативами в рамках ООН, які стосуватимуться конкретно Криму, в частині його деокупації.

Єлісєєв також додав, що питання Криму та Донбасу — це «альфа і омега» в переговорах з міжнародними партнерами.

Зазначимо, що наступна, 72-а сесія Генеральної асамблеї ООН повинна відкритися 12 вересня.

Нагадаємо, в кінці лютого 2014 року у Криму з'явилася бронетехніка і військовослужбовці РФ у формі без розпізнавальних знаків. 25 лютого було зафіксовано перші спроби блокування українських військових кораблів.

У ніч на 27 лютого окупантами було захоплено будівлю Верховної Ради АРК. Після цього на півострові почалося відкрите активне блокування військових частин ЗСУ, викрадення і захоплення в полон військових.

16 березня 2014 року у Криму відбувся незаконний «референдум» під контролем Збройних сил РФ. 18 березня Росія, підписавши «договір про приєднання Криму», анексувала український півострів. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії, яка заперечує окупацію півострова.

ФОТО: інтернет

QHA