МОСКВА (QHA) -

 

Конституційний суд Росії допустив до розгляду справи про земельну суперечку навколо кордону між Інгушетією та Чечнею Всесвітній конгрес інгушського народу.

Про це повідомив керівник правозахисної організації "Агора" Павло Чиков на своїй сторінці у Facebook.

— Відкрите засідання відбудеться 27 листопада у Петербурзі, — написав він.

 

Як пише "Інтерфакс", посилаючись на прес-службу Конституційного суду Росії, в обговоренні братимуть участь голова Чечні Рамзан Кадиров і голова Інгушетії Юнус-Бек Євкуров.

 

QHA повідомляло, що 26 вересня очільники Інгушетії та Чечні, Юнус-Бек Євкуров і Рамзан Кадиров, підписали договір про закріплення адміністративного кордону між регіонами, яка не була чітко встановлена ​​з часів розпаду Чечено-Інгушської АРСР у 1991 році. Документ передбачає перехід Сунженського району Інгушетії до сусідньої Чечні.

Це рішення викликало протест серед інгушського народу, через що до столицы республіки ввели колону з підрозділами Росгвардії.

На початку жовтня близько 5 тисяч людей вийшли до будівлі парламенту, протестуючи проти передачі сусідній Чечні частини території Інгушської району. До них вийшла делегація депутатів у супроводі співробітників Росгвардії. Коли пролунали постріли, бійці Росгвардії повели депутатів назад до урядового кварталу.

Мітингувальників підтримав перший президент Інгушетії Руслан Аушев. Він заявив, що керівництво республіки зробило помилку, уклавши договір з Чечнею без громадського обговорення.

30 жовтня Конституційний суд Інгушетії визнав угоду про встановлення кордону з Чечнею таким, що не відповідає Конституції республіки. Юнус-Бек Євкуров, у свою чергу, заявив, що рішення суду не скасовує угоду про кордон з Чечнею, так як воно набуло чинності.

8 листопада голова Інгушетії звернувся з цього питання до Конституційного суду Росії. Пізніше, 14 листопада, Всесвітній конгрес інгушського народу попросив залучити його до обговорення цього питання.

 

Джерело: Интерфакс

QHA