КИЇВ (QHA) -

Питання Криму навряд чи вирішиться за нинішнього покоління керівництва Росії. Для цього потрібна справжня зміна еліт у самій РФ. Про це заявив відомий британський експерт, асоційований науковий співробітник Програми щодо Росії та Євразії Королівського інституту міжнародних відносин "Chatham House" Джеймс Шерр.

— Слід чітко розуміти і чесно про це говорити, що питання Криму не вирішиться за нинішнього покоління. Хіба що в Росії відбудеться справжня зміна еліт і до влади прийдуть люди, які зрозуміють і публічно визнають, що путінський період, особливо його друга частина, був справжньою катастрофою для Росії, і захочуть відновити нормальні відносини з сусідами на умовах поваги їхнього суверенітету і незалежності, — сказав він.

При цьому, впевнений експерт, світова спільнота не має змінювати ставлення до ситуації навколо півострова, проте має дивитися на неї «з точки зору довгострокової перспективи». Також мають залишитися санкції і серйозний тиск на РФ.

— Росія має відчувати, що обмеження працюють і втрачають вони куди більше, ніж виграють, — сказав він.

При цьому експерт упевнений, що Кремль не став би діяти так рішуче в Сирії, якби Крим не був анексований.

Раніше повідомлялося, що кандидат на пост державного секретаря США, колишній глава ЦРУ Майк Помпео заявив, що ніколи не визнає анексію Криму. Окрім цього, Помпео додав, що санкції проти Росії за агресію в Україні та анексію Криму мають зберігатися до тих пір, поки РФ не припинить агресію.

Джерело: Укрінформ

QHA