СТРАСБУРГ (QHA) -

Віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко пообіцяла порушити питання масових обшуків в кримському Білогірську на засіданні ПАРЄ.

Про це вона повідомила на своїй сторінці у Facebook, після того, як глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров попросив її про це.

— Пані Ірино, буде можливість, використовуйте у своїх виступах сьогоднішні масові обшуки у Карасувбазарі/Білогірську, — написав нардеп, розмістивши посилання про проведені обшуки.

У відповідь Геращенко написала, що українська делегація спробує обговорити це питання під час дебатів щодо Сирії та гібридної війни.

Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін на своїй сторінці у Twitter написав, що бути кримським татарином, українцем і патріотом в окупованому Росією Криму — це вже подвиг.

Відзначимо, що перший заступник глави МінТОТ Юсуф Куркчі пообіцяв, що інформація про сьогоднішні обшуки російських силовиків в окупованому Криму буде передана Міністерством з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб відповідним органам.

А речник МЗС України Мар'яна Беца назвала обшуки в Криму дискримінацією кримських татар. Вона також повідомила, що офіційний Київ передасть до міжнародних судів докази злочинів РФ.

QHA