КИЇВ (QHA) -

До порядку денного саміту глав США і РФ Трампа і Путіна, який відбудеться 16 липня, необхідно внести питання звільнення Олега Сенцова, зазначила QHA координатор "Медійної ініціативи за права людини" Марія Томак.

— Наші колеги планують провести низку акцій, приурочених до зустрічі Путіна і Трампа. Нам необхідно всіма способами внести до порядку денного саміту глав США і РФ питання звільнення Олега Сенцова. Хоча є різні версії, що Трамп не має впливу на Путіна, але все ж є більше шансів, що американському лідеру вдасться домовитися з Путіним, ніж Медвечук або іншим українським персонажам, — сказала вона.

Коментуючи недопуск омбудсмена Людмили Денісової до українського режисера, який знаходиться в російських застінках, Томак зазначила, що тут зіграла злий жарт відсутність належних домовленостей і маніпуляції з боку РФ.

— Коли я бачила лінію поведінки Денісової, я б поставила під сумнів її коректність як перемовника, тому що учасники перемовин поводяться нейтрально. А там була демонстрація позиції. Питання не у тому, що так не варто вчиняти, а у тому, в чому полягало завдання цього візиту. Якщо це була поїздка-мітинг то, напевно, вона вдалася, — сказала Томак.

Коментуючи стан здоров'я Сенцова, Томак зазначила, що Росія не дозволить померти Олегу Сенцову, оскільки "дуже високі ставки". Так, адміністрація колонії, де тримають Олега Сенцова, може вдатися до примусового годування. Томак зазначила, що в цілому прогнозувати ситуацію навколо в'язня Кремля складно, проте завдання українців — постійно тримати питання Сенцова на поверхні.

Нагадаємо, українського омбудсена Людмилу Денісову не пустили на територію колонії, де перебуває в'язень Кремля Олег Сенцов.

У зустрічі з Сенцовим Денісовій відмовили, незважаючи на домовленості між президентами України та Росії. Так, кортеж російського омбудсмена просто проїхав до колонії повз українського омбудсмена.

Томак нагадала позитивний досвід взаємних візитів екс-омбудсмена Лутковської та Москалькової і разом з тим зазначила, що адвокати українських політв'язнів усе ще мають можливість відвідати Олега Сенцова та іншого в'язня Кремля Володимира Балуха.

Як писало QHA, з 13 — 16 липня відбудеться низка публічних демонстрацій з вимогою звільнити в'язня Кремля Олега Сенцова. Учасники акцій планують звернутися адресно до національних урядів.

QHA