КИЇВ (QHA) -

Проблема створення в Україні Міністерства у справах ветеранів сильно заполітизована. Таку думку сьогодні на круглому столі «Міністерство у справах ветеранів: проблеми цивільного контролю» висловив експерт Аналітичної групи «Левіафан» Микола Мельник.

— Як все відбувається, Рада проголосувала, а саму концепцію міністерства затвердила вже за 4 місяці, з чого можна зробити висновок, що питання створення Міністерства ветеранів або сильно заполітизоване, або не продумане, — уточнив він.

Також він заявив, що необхідно переймати досвід передових держав у цьому питанні й підкреслив, що подібний державний інститут вкрай необхідний нашій країні.

— Є світовий досвід. Найпередовіший, звичайно, це Міністерство ветеранів США і Міністерство ветеранів ФРН. Їхні технології, їхня методика реабілітації та соціалізації військовослужбовців має впроваджуватися тут, в Україні, — сказав Мельник.

Він додав, що без тиску з боку громадськості та ефективного громадянського контролю буде складно домогтися будь-якої продуктивності стосовно цього питання.

Нагадаємо, раніше глава комітету ВРУ у справах ветеранів Олександр Третьяков на круглому столі у Києві анонсував створення в Україні Міністерства у справах ветеранів.

QHA