СЕУЛ (QHA) -

Північна та Південна Кореї підпишуть мирний договір до кінця 2018 року. Про це повідомляється у спільній декларації за підсумками саміту лідерів двох країн.

«Декларацію Пханмунджона про мир, процвітання і об'єднання на Корейському півострові» оприлюднили після офіційної зустрічі лідера КНДР Кім Чен Ина і президента Південної Кореї Мун Чже Іна.

— Обидва лідери урочисто заявляють, що на Корейському півострові більше не буде війни і починається нова епоха миру, — йдеться у заяві.

Відзначимо, що Корейська війна, гаряча фаза якої завершилася у 1953 році, до цих пір формально не завершена. І підписання мирного договору поставить крапку в затяжному конфлікті.

QHA повідомляло, що Мун Чже Ін та Кім Чен Ин розпочали офіційні перемовини на південнокорейській стороні, в прикордонному селі Пханмунджом. Це перший візит лідера КНДР до Південної Кореї з часів закінчення війни у 1953 році.

Нагадаємо, Кім Чен Ин заявив, що заморозив ядерні та ракетні випробування, а також закрив ядерний випробувальний полігон. За його словами, КНДР припинила випробування і запуски міжконтинентальних балістичних ракет з 21 квітня.

Джерело: CNN

ФОТО: ЕРА

QHA