КИЇВ (QHA) -

Спікер Верховної Ради України Андрій Парубій вважає, що газопровід «Північний потік-2», який планує побудувати російський газовий монополіст «Газпром», стане новою енергетичною та військовою зброєю Росії. Таку думку він висловив в ході річної прес-конференції за підсумками роботи парламенту VIII скликання, передає кореспондент QHA.

Парубій вважає, що «Північний потік-2» стане джерелом фінансових надходжень для Росії, які країна-агресор направить на посилення військових дій в Україні та Сирії.

— Наразі працюємо над тим, щоб дати відсіч новітній російській енергетичній зброї, не тільки політично та економічно, а й у військовому відношенні небезпечному Nord stream-2, сказав Парубій.

Спікер парламенту пояснив, що «Північний потік-2» нівелює необхідність для Росії української газотранспортної системи для транспортування свого природного газу до Європи і, як наслідок, збільшує ризик повномасштабного вторгнення в Україну.

— Росія більше не буде стримуватися від широкомасштабного вторгнення в Україну, коли не буде важливою наявність на нашій території газотранспортної системи, за якої Росія постачає газ на західноєвропейський ринок, наголосив він.

Нагадаємо, «Північний потік-2» — проект газопроводу, який дозволить транспортувати газ з Російської Федерації до Німеччини по дну Балтійського моря в обхід транзитних країн.

РФ планує ввести «Північний потік-2» в дію до кінця 2019 року. Будівництво проекту оцінюється у 9,9 млрд євро (близько $ 11 млрд).

Нагадаємо, що на початку квітня 2017 року уряд Данії запропонував внести поправки до законодавства у зв'язку зі стурбованістю російськими зусиллями з будівництва газопроводу. Поправки дозволять забороняти будівництво трубопроводів з міркувань зовнішньої політики або безпеки.

Петро Порошенко назвав будівництво «Північного потоку-2» помстою Росії Україні та спробою «позбавити Україну двох мільярдів доларів, які вона отримує за транзит».

ФОТО: інтернет

QHA