КИЇВ (QHA) -

Європарламент сподівався на більш продуктивні реформи в Україні. Про це розповів один з делегатів комітету закордонних справ Європарламенту, євродепутат від Литви Пятрас Ауштрявічюс.

Депутат сподівається, що його українські колеги «відкинуть політичні ігри» і скасують е-декларування для громадських активістів.

— Це поганий подарунок до Великодня і поганий сигнал для усіх нас. Ми очікували зовсім іншого. Наша делегація приїхала для того, щоб ознайомитися із загальною ситуацією в країні, оскільки в комітеті із закордонних справ готується звіт щодо України, комітет прийме його у червні, а восени він буде винесений на голосування пленарної сесії Європарламенту. Тому ми хотіли побачити якомога більше позитивних прикладів прогресу реформ в Україні. Зараз м'яч на стороні Верховної Ради, і я закликаю українських депутатів взяти це до уваги і зробити висновки, — підкреслив Ауштрявічюс.

Нагадаємо, що в Україні е-декларування, придумане як стримуючий механізм для чиновників-корупціонерів, введено і для громадських активістів, які періодично протестують проти цієї норми.

Раніше QHA повідомляло, що Верховна Рада мала розглянути питання про скасування е-декларування для громадських працівників на цьому пленарному тижні, але не зробила цього. Тепер праламентарії повернуться до цього питання лише у травні.

Джерело: РБК-Україна

QHA