КИЇВ (QHA) -

Поліпшенню українсько-польських відносин заважає спільна історія, впевнений Євген Магда.

При цьому, кадрові зміни в польському уряді роблять загострення проблем між сусідами малоймовірними.

Одним з головних питань, яке не дозволяє сказати про остаточне поліпшення взаємин, є спільна історія двох країн. Про це на прес-конференції у Києві розповів директор Інституту світової політики Євген Магда.

Правляча партія у Польщі приділяє багато уваги історичній пам'яті, тому 2018 рік для поляків буде важливим. Влітку і восени вони будуть відзначати 100-річчя відновлення державності та 75-річчя Волинської трагедії.

— У Польщі інститут історичної пам'яті могутніший, ніж в Україні. Через це ми бачимо різний вплив історичної політики на польсько-українські відносини. Однак нам слід зрозуміти, що Україна не може заборонити Польщі робити гучні заяви, а Польща не може заборонити робити це нам, — підкреслив експерт.

За його словами, у цьому році президент Польщі Анджей Дуда буде більше впливати на зовнішню політику, а тому гучні заяви про Україну будуть звучати, але вони стануть не такими прямолінійними, як у 2017 році.

На думку експерта, кадрові зміни в польському уряді, завдяки чому з'явилися 9 нових міністрів, показують, що партія «Право і справедливість» активно готується до місцевих виборів, а також намагається поліпшити відносини з ЄС, який через скандальну судову реформу погрожує санкціями цій країні.

QHA повідомляло, що 9 січня звільнили главу МЗС Польщі Вітольда Ващиковського, який прославився своєю антиукраїнською риторикою.

Раніше президент Польщі Анджей Дуда прийняв відставку прем'єр-міністра Беати Шидло та її кабінету і призначив віце-прем'єра і міністра розвитку і фінансів Моравецкого на посаду глави уряду.

QHA