КИЇВ (QHA) -

Політичні директори міністерств закордонних справ країн Нормандської четвірки сьогодні у Берліні обговорять залучення миротворчих сил ООН для вирішення конфлікту на Донбасі.

Таку інформацію озвучив спеціальний представник діючого голови ОБСЄ в Україні та ТКГ Мартін Сайдік після чергової зустрічі у Мінську, йдеться у прес-релізі на сайті ОБСЄ.

— Як відомо, завтра (26.07.2018), у Берліні відбудеться зустріч політичних директорів Нормандської четвірки. У дусі моїх колишніх заяв, я хочу привітати той факт, що темою завтрашнього обговорення буде можливе залучення сил ООН для вирішення конфлікту на сході України, — відзначає Сайдік.

Мартін Сайдік також зауважив позитивні зрушення після оголошення «хлібного перемир’я». Так, за попередніми даними СММ ОБСЄ, з 1 липня 2018 року значно зменшилася кількість порушень режиму припинення вогню, а також скоротилася кількість жертв серед цивільного населення. Зокрема, наразі не було зареєстровано жодної загибелі серед цивільного населення від початку цього перемир'я.

Сайдік також нагадав, що загальна кількість цивільних жертв у цьому році, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, скоротилася більш ніж у два рази.

— Сподіваюся, що ці помітні тенденції збережуться, і закликаю сторони докласти всіх зусиль для подальшого суворого дотримання режиму припинення вогню, — наголосив спецпредставник.

Раніше повідомлялося, що на середину липня СММ ОБСЄ нарахувала 150 жертв серед цивільних жителів у зоні конфлікту на Донбасі, серед яких 29 загиблих і 121 поранений.

QHA