ТЕГЕРАН (QHA) -

50 депутатів іранського парламенту висловили протест у зв'язку із заявою помічника президента Ірану Алі Юнісі про те, що азербайджанці, які проживають в країні, є тюркомовними персами. Депутати написали листа на ім'я президента країни Хасана Рухані, в якому назвали заяву Юнісі такою, що завдає шкоди іранському суспільству.

У своїй заяві політики відзначили, що в Ірані проживають різні народи і згідно Корану расова сегрегація неприпустима.

— Образа мови народу означає образу всього народу. Найдорогоціннішим, що є у народу, є його мова. Азербайджанці, туркмени, кашкайці, хазарійці, хорасанци, які розмовляють на різних діалектах тюркської мови, складають 40% населення. І така заява — це образа тюрків Ірану, — йдеться у листі депутатів.

Відзначимо, помічник президента Ірану Алі Юнісі в інтерв'ю газеті "Канун" ("Закон"), кажучи про різницю між тюрками і азербайджанцями, заявив, що "азербайджанці усього 300 – 400 років тому перейшли на тюркську мову і що цей народ є складовою частиною персів". 

Раніше під приводом того, що Telegram розпалює ненависть в Ірані, влада країни вирішила заборонити діяльність месенджера. Уряд країни заявив, що Telegram відіграв негативну роль у торішніх заворушеннях в іранських містах.

Джерело: Анадолу

QHA