КИЇВ (QHA) -

Ілля Пономарьов вважає, що в зв'язку з наданням Україні безвіза з країнами ЄС режим Путіна здатний розширити агресію проти нашої країни.

— Росія може ввести візи для українців, хоча ніякої логіки в цьому немає, це не економічні зв'язки, але введення безвізового режиму для України може стати приводом для Росії. Мені здається, що шлях додаткової конфронтації з введенням віз буде невигідний самій Росії, але хто знає, що у Путіна в голові. Він може просто «по-пацанськи» вирішити покарати Україну, — говорить екс-депутат Держдуми.

На думку Пономарьова, ключем до успіху для України має стати проходження власної незалежної політики і зміцнення своєї суб'єктності.

— Одна з головних, на мій погляд, проблем для України в тому, що вона рухається у фарватері — Євросоюзу, Америки або Росії в різні періоди часу — але не завжди має достатньо сил, щоб формувати власну політику. Мені здається, що головне, що повинно статися, — усвідомлення своєї сили і своєї власної суб'єктності.

Нагадаємо, учора Європарламент підтримав надання Європейським союзом безвізового режиму для українських громадян. Про це президент Петро Порошенко оголосив під час Х Київського безпекового форуму.

QHA