КИЇВ (QHA) -

Кремль спеціально накручував голоси для опозиційних партій у деяких округах РФ для створення видимості демократії. Таку думку висловив російський політик, депутат Держдуми РФ 6 скликання Ілля Пономарьов на прес-конференції в Києві, передає кореспондент QHA.

— На сьомих виборах «Єдина Росія» свідомо не виставляла кандидатів від округів. На 18 виборчих округах кандидати в депутати від «ЛДПР», «Яблука» і комуністів вигравали. Це було зроблено для показу демократії. У деяких регіонах, наприклад, в Ульяновському виборчому окрузі «Єдина Росія» програла 300 голосів партії «КПРФ», — сказав він.

Політик розповів, що далеко не у всіх регіонах Путінська партія надходила таким чином. Наприклад, у республіках Північного Кавказу реальна явка на виборах була від 5 до 15%, але прописали 85-90%.

За його словами, пропутінська партія отримала третину голосів від окупованого Криму та національних республік Росії, таких, як Дагестан, Інгушетія, Татарстан.

Нагадаємо, вибори до Державної Думи Російської Федерації відбулися 18 вересня.

Раніше Європейський Союз повідомив, що не визнає результати виборів на Кримському півострові, як і незаконну анексію Криму і Севастополя Російською Федерацією в 2014 році. Низка країн, включаючи США, Канаду, Францію, Швецію, відмовилися визнавати їх законність на території анексованого Криму. МЗС Польщі поставив під сумнів законність парламентських виборів до Держдуми Росії в цілому.

Верховна Рада України 20 вересня прийняла постанову про невизнання Україною легітимності виборів до Державної Думи Російської Федерації сьомого скликання, їх результатів і правових наслідків і, відповідно, складу, повноважень, актів і рішень Держдуми. За відповідну постанову проголосувало 264 народних депутати.

QHA