НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

Американське озброєння допоможе Україні звільнити Донбас, заявив президент України Петро Порошенко під час виступу у Військовій академії США «Вест пойнт» (West Point) в понеділок у Нью-Йорку.

— Перш за все американське озброєння зможе допомогти нам звільнити Донбас і повернути українські території, заявив президент.

Він висловив жаль, що питання забезпечення України летальним озброєнням все ще залишається дискусійним і невирішеним.

Петро Порошенко спростував аргумент представників Російської Федерації про те, що «американська зброя не зможе допомогти вирішити ситуацію в Україні» «насправді зможе».

Вони (представники РФ,  ред.) також використовують аргументи, що надання американцями нам озброєння сприятиме подальшій ескалації конфлікту, але це абсолютна неправда. Чому не прийняти це позитивне рішення і не врятувати більше життів українців?,  наголосив президент.

Він нагадав, що завдяки співпраці з США, зокрема у питаннях гуманітарної допомоги, було врятовано життя багатьох українських військовослужбовців.

 Ми дуже цінуємо той факт, що Сполучені Штати стоять пліч-о-пліч у нашій боротьбі... Ваша країна залишається світовим лідером у наданні практичної допомоги Збройним силам України,  заявив президент, наголосивши, що військові витрати України вже перевищили 6% ВВП  «цифра, яка набагато більша, ніж зобов'язання для НАТО».

ФОТО: інтернет

QHA