КИЇВ (QHA) -

Референдуми про вступ України до НАТО та ЄС пройдуть у доступному для огляду майбутньому, заявив президент Петро Порошенко.

— Ми твердо тримаємо курс на євроатлантичну інтеграцію, — і навіть не сумнівайтеся, що в доступному для огляду майбутньому в Україні точно пройдуть референдуми, аби долучитись до НАТО, і я переконаний, що народ України підтримає таку мою ініціативу, і про членство в Європейському Союзі, — сказав він на урочистому заході з нагоди Дня працівників прокуратури в Києві.

При цьому Порошенко зазначив, що "результати голосувань будуть такими ж переконливо позитивними, як уже вписаний в аннали історії референдум про незалежність".

Тим часом, як свідчать дані опитування КМІС, у вересні 2017 року у референдумі щодо НАТО, імовірно, брали б участь близько 72% всіх, хто має право голосу і проживає на вільних від російських окупантів територіях, і віддані голоси розподілилися б таким чином: 62% — за вступ України до НАТО, 38% — проти.

За даними опитування КМІС, у вересні 2017 року на референдумі про вступ до Європейського Союзу брали б участь 75% всіх, хто має право голосу і проживає на вільних від російських окупантів територіях, і подані голоси розподілилися б таким чином: за вступ до ЄС — 77 % голосів, проти — 23%.

Днями глава МЗС Угорщини заявив, що Будапешт не підтримає вступ України до НАТО.

— Ми не можемо цього зробити і підтримати євроатлантичні зусилля, адже Київ знехтував правами нацменшин і грубо порушив угоду про асоціацію між ЄС та Україною, що набула чинності на початку вересня, — зазначив він.

QHA