КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко не сприяє створенню Антикорупційного суду, незважаючи на вимоги Євросоюзу. Про це сьогодні, 14 травня, на акції під Верховною Радою заявив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін. Активісти закликали депутатів партії "Блок Петра Порошенка" пропустити на голосування законопроект про створення Антикорупційного суду.

— Ми вимагаємо, щоб юрист президента Руслан Князевич і його депутати в парламентському комітеті пропустили законопроект про Антикорупційний суд на голосування. Без рішення комітету зал не може за нього голосувати. За останні два місяці комітет збирався п'ять разів, і до цих пір не почав розгляд законопроекту. Відсутність Антикорупційного суду — це остання перешкода, яка не дає оголосити вироки у справах, які перебувають на розслідуванні в НАБУ. Нереформована корумпована судова система просто ховає ці справи. Ми ж хочемо, щоб Антикорупційний суд існував, щоб справи розглядали. Нехай будуть вироки, виправдувальні або обвинувальні, тому що їх немає досі. Справи вмирають в судах, третину ще навіть не почали розглядати. При цьому чітко сказано: немає Антикорупційного суду — немає підтримки Заходу. Але поки виходить, що Порошенко більше готовий до дефолту, ніж до антикорупційного суду, — підкреслив Шабунін в коментарі кореспонденту QHA.

Нагадаємо, створення Антикорупційного суду є однією з ключових вимог ЄС до України.

Раніше QHA повідомляло, що заступник генерального прокурора України, керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький з песимізмом оцінює можливість початку роботи Антикорупційного суду в поточному році.

Нагадаємо, на думку голови громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції України Тетяни Козаченко влада зводить перешкоди на шляху до створення Державного бюро розслідувань.

QHA