КИЇВ (QHA) - -

Петро Порошенко доручив голові МЗС України подати позов про порушення арбітражного провадження за порушення Росією Конвенції ООН з морського права. Про це повідомляє прес-служба голови держави.
Президент зазначив, що Російська Федерація порушила низку законів, анексувавши Крим. Йдеться про порушення прав України на природні ресурси в акваторії Чорного і Азовського морів, оскільки РФ краде нафту і газ, добуваючи їх на українській території. Будівництво Керченського моста також негативно вплинуло на екологію басейну Чорного моря.
За словами Порошенка, українська сторона має тверді докази, якими можна юридично підтвердити розкрадання Росією ресурсів і завдання шкоди екології зазначених морів.
Президент України зазначив, що міжнародний арбітраж покликаний для вирішення таких спорів і висловив надію в тому, що Росія не буде йти від відповідальності, як було у випадку з арбітражем щодо краху рейсу MH-17.
Порошенко впевнений, що даний процес дозволить Україні відновити повний контроль над морськими просторами і відшкодувати збиток, нанесений окупацією Криму та агресією Російської Федерації.
Також голова держави зазначив, що Україна буде подавати відповідні позови до інших міжнародних судових інстанцій у зв'язку з анексією Криму, яка порушила майнові права суб'єктів господарювання України. Для цього МЗС у 2017 році отримає більше коштів з бюджету.

QHA