КИЇВ (QHA) -

Питання звільнення Олега Сенцова обговорювалося на зустрічі президентів України і США — Петра Порошенка і Дональда Трампа у Брюсселі 12 липня, заявив на прес-конференції у Києві український посол в США Валерій Чалий.

За його словами, Порошенко також порушував питання звільнення в'язня Кремля з головою Державного департаменту США Майком Помпео.

Дипломат зазначив, що США постійно надають підтримку Україні в цьому питанні.

— Президент України Петро Порошенко на зустрічі з президентом США Дональдом Трампом 12 липня у Брюсселі порушував питання звільнення Росією незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова. Порошенко безпосередньо ставив це питання і в розмові з керівником зовнішньої політики США Державного департаменту Майком Помпео. Підтримка є, і Сполучені Штати постійно її надають, — сказав він.

Чалий також зазначив, що 24 серпня радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон, під час свого візиту в Україну, має намір взяти участь у параді з нагоди Дня Незалежності України з президентом України Петром Порошенко, прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом, а також главами зовнішньополітичного і оборонного відомств.

Посол зазначив, що візит Болтона і його участь в параді — свідчення підтримки США України.

— Америка показує і Росії, і всьому світу, що ми тут, ми підтримуватимемо Україну, ми бачимо ваших воїнів, ми бачимо, скільки ви віддаєте життів за нашу і свою безпеку, і ми з вами, — зазначив Чалий.

Раніше QHA повідомляло, що військовий парад у Києві з нагоди Дня Незалежності України відвідає повноважний представник Президента США Дональда Трампа.

Відзначимо, у параді 24 серпня візьмуть участь 4,5 тисячі військовослужбовців і 250 одиниць техніки.

QHA