НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

 

Президент України Петро Порошенко і спеціальний представник США у справах України Курт Волкер під час зустрічі на 73-й сесії Генеральної Асамблеї ООН, яка відбулася у Нью-Йорку вчора, 25 вересня, акцентували на необхідності термінового звільнення всіх українських заручників.

Як повідомляє прес-служба очільника української держави, сторони обговорили останній розвиток подій на Донбасі й перспективи розгортання багатонаціональної миротворчої місії під егідою ООН на сході України.

Окрему увагу приділили співпраці у сфері безпеки і оборони між Україною та США, а також взаємодії на шляху подальшого впровадження реформ в Україні.

Курт Волкер також поінформував Порошенка про посилення санкційного тиску проти РФ, зокрема, запровадження санкцій ще стосовно 12-ти російських компаній.

Під час зустрічі Курт Волкер вручив Петру Порошенку символічну друковану копію декларації Державного секретаря США Майка Помпео від 25 липня 2018 року, в якій зафіксована позиція США про невизнання анексії Криму Росією.

Спецпредставник США заявив, що декларація "по духу й букві" схожа на декларацію 1940 року про невизнання Вашингтоном радянської окупації Балтійських країн.

 

Раніше спеціальний представник Державного департаменту США у справах України Курт Волкер заявив, що США ні за яких умов не визнають насильницького захоплення територій.

Він зазначив, що США ніколи не погодяться з тим, що одна держава може вторгнутися на територію іншої.

QHA