НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

 

Президент України Петро Порошенко, виступаючи у рамках 73-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку, заявив, що після окупації Криму мішенню РФ є Азовське море.

Про це повідомляє представництво Президента України в Автономній республіці Крим.

За словами очільника української держави, незаконно побудувавши міст через Керченську протоку, Росія почала систематично порушувати свободу міжнародної навігації як для українських, так і для іноземних суден.

— Після окупації Криму мішенню Росії є окупація Азовського моря. Можу вас запевнити: ніщо не зупинить Москву від продовження своєї агресивної, експансіоністської політики, якщо проти неї єдиним фронтом не виступить міжнародна спільнота, якщо покарання за вчинки не стане неминучим. Вони мають отримати рішучу відповідь, включаючи посилення санкційної політики та інші цілеспрямовані заходи.

Порошенко зазначив, що відсутність покарання щодо Росії призвело до того, що після агресії в Грузії настала черга України, після отруєння колишнього російського офіцера спецслужб Литвиненка — черга Скрипаля, а після бомбардувань Аллепо завдали ударів по провінції Ідліб.

— Кремль не має наміру зупинятися на цьому.

Окупувавши Крим, Росія почала репресії проти кримськотатарського і українського населення півострова, акцентував Порошенко. Зокрема, він розповів з трибуни ООН про незаконний арешт Володимира Балуха, Олега Сенцова, про тортури, переслідування, арешти кримських татар.

— Здається, що бути українцем або кримським татарином в сьогоднішніх реаліях окупованого півострова є кримінальним злочином.

Порошенко розповів про позови проти РФ, які Україна подала до міжнародних судів. Зокрема, президент України згадав про рішення суду ООН щодо діяльності Меджлісу кримськотатарського народу на окупованому півострові.

— На початку 2017 року Міжнародний суд ООН наказав РФ скасувати заборону діяльності Меджлісу — представницького органу кримських татар в окупованому Криму. Однак Росія продовжує ігнорувати таке рішення, нехтуючи не тільки своїми міжнародними зобов'язаннями, але й демонструючи зневагу до самого суду.

Після окупації Росія перетворила Крим на військову базу, акцентував Порошенко.

— Минуло майже чотири роки з тих пір, як Росія здійснила спробу анексії та окупації Криму і міста Севастополь. Після російської окупації Крим перетворився на військову базу, яка загрожує безпеці й стабільності усього Чорноморського регіону.

 

Раніше повідомлялося, що Президент України Петро Порошенко під час перемовин з президентом Європейської Ради Дональдом Туском у Нью-Йорку закликав Євросоюз посилити тиск на Росію для негайного звільнення українських політв'язнів.

У Нью-Йорку Петро Порошенко і спеціальний представник США у справах України Курт Волкер закликали терміново звільнити українських політв'язнів. Волкер вручив українському президенту символічну друковану копію декларації Державного секретаря США Майкла Помпео від 25 липня 2018 року, в якій зафіксована позиція США про невизнання анексії Криму Росією.

QHA