КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко закликав представників Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі найближчим часом організувати перемовини про обмін полоненими.

Про це він повідомив під час візиту у Головному військовому клінічному госпіталі, де відвідав українських військовослужбовців, звільнених з ОРДЛО.

Глава держави заявив, що перша зустріч пройде вже 10 січня 2018 року.

— Ще одне, що вимагає спільних зусиль, це витягнути тих хлопців, які залишилися там. Я вже доручив своїм радникам, своїм представникам у Тристоронній контактній групі, щоб ми негайно організували зустріч ... І хочу сказати, що вже 10-го числа у нас відбудеться перша зустріч, щоб ми на цій хвилі не зупинялися, тому що я відчуваю, як важко їм зараз, — зазначив він.

Порошенко заявив, що зараз у госпіталі на лікуванні перебувають 24 звільнених з полону українця.

QHA повідомляло, що другий етап обміну полоненими може відбутися у наступному році за формулою "70 на 20". Глава секретаріату уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Богдан Крикливенко зазначив, що Тристороння контактна група у Мінську повернеться до роботи вже у середині січня. Крикливенко підкреслив, що бойовики згодні передати тільки 20 осіб.

Нагадаємо, 27 грудня на Донбасі відбувся обмін полоненими. Це перший за два роки і наймасштабніший обмін.

За даними СБУ, на підконтрольну територію повернулися 73 заручника. З них 16 українців перебували в полоні у бойовиків терористичного угрупування «ЛНР», 57 — у заручниках на окупованій території Донецької області.

Україна передала на окуповану територію 233 людини.

Літак зі звільненими з полону бойовиків ОРДЛО українцями прибув в аеропорт "Бориспіль" 28 грудня, приблизно о 00:25. В аеропорту їх зустрічали сотні людей.

Президент України Петро Порошенко пообіцяв якомога швидше звільнити залишилися полонених.

QHA