КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко не консультувався з Меджлісом кримськотатарського народу з приводу законопроекту про позбавлення громадянства жителів окупованого Криму, які взяли участь в незаконних виборах президента РФ. Про це повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

— Під час підготовки цього законопроекту не було ніяких консультацій. Хоча хочу сказати, що з приводу деяких інших законодавчих актів у нас такі консультації проводилися, — зазначив він.

Чубаров підкреслив, що норми цього законопроекту ще будуть доопрацьовуватися перед тим, як його внесуть на голосування у парламенті.

— В цілому законопроект має право на існування. Тому що є вдосконалення певних моментів у чинному законі про громадянство, які вже назріли. Я виходжу з того, що такі зміни доцільні, але ті моменти, які грубо можуть порушувати права людини, мають бути детально обговорені та вдосконалені, — вважає він.

Нагадаємо, Рефат Чубаров заявив, що законопроект про позбавлення громадянства жителів окупованого Криму потрібно доопрацювати. Він висловив упевненість, що під час розгляду законопроекту Верховна Рада приведе його до норми відповідно до законодавства України.

QHA повідомляло, що у Верховній Раді зареєстровано президентський законопроект №8297, який передбачає позбавлення українського громадянства за участь в голосуванні на незаконних виборах президента Росії на території окупованого Криму.

Пропонується вважати участь в таких "виборах" підставою для позбавлення українського громадянства. Норма стосується усіх громадян України, які голосували на незаконних виборах президента РФ в окупованому Криму.

Джерело: Громадське радіо

QHA