КИЇВ (QHA) -

У рамках офіційного візиту до Німеччини президент України Петро Порошенко зустрівся з главою МЗС ФРН Хайко Маасом і канцлером ФРН Ангелою Меркель, повідомляє адміністрація глави української держави.

Порошенко висловив вдячність за тверду позицію Берліна у підтримці України, засудження і невизнання анексії Криму, припинення російської агресії на Донбасі, відновлення суверенітету і територіальної цілісності України.

Сторони скоординували підходи щодо перспектив розгортання миротворчої місії ООН на окупованій частині Донбасу. Було відзначено принципову важливість того, щоб миротворці ООН охоплювали всю окуповану територію, включаючи україно-російську ділянку кордону.

— Сторони підкреслили важливе значення роботи у Нормандському форматі і потребу в продовженні режиму санкцій проти Росії як елемента стримування від агресії і заохочення до цього пошуку мирного врегулювання. Глава зовнішньополітичного відомства Німеччини підтвердив намір відвідати найближчим часом Україну, у тому числі — Донбас, — йдеться у повідомленні.

Особливу увагу сторони приділили питанням енергетичної солідарності між Україною та ЄС, а також зміцненню двостороннього україно-німецького співробітництва, зокрема, у сфері посилення кібербезпеки і протидії пропаганді.

Прес-секретар президента Святослав Цеголко повідомив, що під час спільного брифінгу для журналістів Порошенко зазначив, що російські бойовики у 10 разів більше відкривають вогонь, ніж українські.

А в бесіді з канцлером Ангелою Меркель президент зазначив, що вони обговорили питання продовження антиросійських санкцій.

Нагадаємо, вчора в інтерв'ю німецькій газеті Handelsblatt Порошенко закликав Німеччину відмовитися від будівництва російського газопроводу "Північний потік – 2", відзначаючи, що це надасть РФ можливість здійснювати блокаду України.

QHA