КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко провів телефонні перемовини з державним секретарем США Майком Помпео, під час яких обговорив агресію Росії і деокупацію Криму. Про це повідомила прес-служба глави держави.

— Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з Держсекретарем США Майком Помпео. Сторони підтримали підходи щодо подальшої протидії російській агресії і відновлення територіальної цілісності України, у тому числі з урахуванням останніх контактів між главами двох держав, — йдеться у повідомленні.

Під час перемовин президент України висловив подяку Помпео за декларацію про невизнання спроби анексії Криму Росією.

Майк Помпео, у свою чергу, привітав Порошенка з успішним процесом запуску Антикорупційного суду.

Сторони домовилися продовжувати рух від політики невизнання анексії до політики деокупації півострова.

— Відзначено, що підходи США з питань політики щодо Росії залишаються чіткими і недвозначними — поки Кремль не змінить свою конфронтаційну політику, ціна агресії для Росії буде й надалі зростати, — йдеться у повідомленні.

Санкції проти РФ діятимуть до тих пір, поки не буде відновлено суверенітет і територіальну цілісність України.

Окрім цього, сторони обговорили важливість координації дій для розміщення миротворців ООН на всій території окупованого Донбасу.

Помпео і Порошенко розглянули також питання звільнення українських політв'язнів, яких утримують в Росії і анексованому Криму, а також полонених на Донбасі.

— Маємо посилити тиск на Росію для якнайшвидшого звільнення всіх українських заручників, у тому числі Олега Сенцова, який голодує вже 86 день, — цитує прес-служба президента України.

QHA повідомляло, що 26 липня Петро Порошенко закликав друзів і партнерів України підтримати декларацію Майка Помпео про невизнання анексії Криму.

Нагадаємо, державний секретар США Майк Помпео у заяві під назвою «Кримська декларація» зазначив, що його країна підтримуватиме політику невизнання анексії Криму Росією до відновлення територіальної цілісності України. Держсекретар США закликав Росію «припинити свою окупацію».

Фото: EPA

QHA