КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко обговорив з президентом Німеччини Франком-Вальтером Штайнмайєром необхідність звільнення українських політв'язнів в окупованому Криму і Росії, а також на території Донбасу. Про це глава держави повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Сторони, зокрема, обговорили звільнення таких політв'язнів, як Володимир Балух, Олег Сенцов і Роман Сущенко.

— Разом з президентом Республіки Німеччина підкреслюємо необхідність якомога швидше звільнити наших військових, активістів та волонтерів, яких утримують на окупованій території, а також політичних в'язнів в Криму і в тюрмах Росії. Зокрема, Сенцова, Сущенка, Балуха та інших.

Особливу увагу лідери країн звернули на звільнення тих заручників, які знаходяться на окупованих територіях Донбасу, на питання введення миротворців ООН на непідконтрольні Києву території Донецької та Луганської областей.

Окрім цього, сторони обговорили питання відповідальності Росії за збиття літака МН-17 над Донбасом і питання «Північного потоку – 2».

QHA повідомляло, що заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз і керівництво відомства канцлера Німеччини Ангели Меркель обговорили питання звільнення кримськотатарських політв'язнів і деокупацію Криму. Метою зустрічі заступника глави Меджлісу з керівництвом відомства Ангели Меркель було ще більше залучення канцлера до процесу деокупації Криму.

QHA