КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко ухвалив рішення підписати указ про невідкладні заходи щодо зміцнення державного статусу української мови, повідомив глава держави на своїй сторінці у Twitter.

Як повідомляється, указ розроблявся з метою забезпечення дотримання конституційних гарантій щодо всебічного розвитку і функціонування української мови.

В Івано-Франківську, куди президент відправився з робочою поїздкою, він повідомив, що до нього зверталися діячі науки для того, щоб він оголосив 2018 рік роком української мови.

— Я відмовив. Тому що за один рік ти мову не захистиш. Але я ухвалив рішення і підписую указ про те, що з 2018 року ми оголошуємо десятиліття української мови і робимо усе можливе для того, щоб мову захистити, — заявив Порошенко.

Указом передбачається затвердження цільової програми на 2018 — 2028 рр.

Також йдеться про створення умов, щоб громадяни могли реалізувати право на отримання інформації українською мовою, у тому числі, через друковані засоби масової інформації, рекламу тощо.

Раніше повідомлялося, що колишні президенти України — Леонід Кравчук, Леонід Кучма і Віктор Ющенко написали звернення до діючого глави держави Петра Порошенка з проханням підтримати ініціативу щодо оголошення 2018 року Роком затвердження державної мови.

QHA