КИЇВ (QHA) -

 

Президент України Петро Порошенко підписав указ про рішення РНБО від 26 листопада 2018 року «Про надзвичайні заходи щодо забезпечення державного суверенітету і незалежності України і введення воєнного стану в Україні».

Про це повідомляється на сайті очільника держави.

— Контроль за виконанням рішення Ради національної безпеки і оборони України, введеного у дію цим Указом, покласти на Секретаря Ради національної безпеки і оборони України, — йдеться у документі.

 

Законопроект "Про введення воєнного стану в Україні" подано до Верховної Ради.

 

Відзначимо, сьогодні о 00:00 відбулося засідання Ради національної безпеки і оборони, на якому Порошенко підтримав введення в Україні воєнного стану в зв'язку із захопленням 25 листопада Росією в Азовському морі українських кораблів і моряків.

Вранці 26 листопада під посольством і консульствами Росії у Києві, Харкові та Львові відбулися пікети.

У свою чергу, відкритий акт агресії Росії проти України в Азовському морі одразу ж викликав реакцію міжнародної спільноти. Країни світу вимагають від Росії припинити порушувати міжнародне право і звільнити з полону українських моряків.

Вчора, 25 листопада, російський корабель протаранив український рейдовий буксир "Яни Капу", який прямував з Одеси до Маріуполя у супроводі бронетанкерів "Бердянськ" і "Нікополь".

Судна Військово-морських сил Збройних України втратили хід. По ним відкрили вогонь кораблі ФСБ Росії. Поранення дістали шестеро українських військових моряків. Російські прикордонники захопили два катери і буксир ВМС ЗСУ.

Росія заблокувала Керченську протоку танкером з відключеною автоматичною ідентифікаційною системою.

QHA