КИЇВ (QHA) -

 

Президент України Петро Порошенко підписав закон «Про внесення змін до додатка №2 до закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік». Про це повідомили у прес-службі голови держави.

Так, відповідно до закону, держава виплачуватиме компенсації сім'ям українських політв'язнів, а також українських військових, незаконно затриманих збройними формуваннями на Донбасі.

При цьому, змінюється також назва бюджетної програми на нову редакцію: «Заходи щодо захисту і забезпечення прав і інтересів, соціальної реабілітації осіб, позбавлених особистої свободи незаконними збройними формуваннями, окупаційною адміністрацією та/або органами влади Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях України і території Російської Федерації у зв'язку із суспільною або політичною діяльністю зазначених осіб, а також підтримки зазначених осіб і членів їхніх сімей, у тому числі відшкодування втрат, пов'язаних з їхнім відвідуванням, надання таким особам і членам їхніх сімей правової допомоги, медичних і соціальних послуг, виплату державних стипендій імені Левка Лук'яненка».

У прес-службі відзначили, що такі зміни у законі дозволять розширити напрями використання коштів з держбюджету на реабілітацію і соціальну допомогу сім'ям політв'язнів і незаконно утримуваних в ОРДЛО військових.

 

Нагадаємо, наприкінці вересня Верховна Рада підтримала законопроект, який дозволяє надавати соцдопомогу політв'язням і їхнім сім'ям.

Раніше автор законопроекту, перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що на 2018 рік виділили 96 мільйонів гривень для виплат сім'ям політв'язнів. Однак до підписання цього закону президентом, Кабінет міністрів не міг використовувати кошти, оскільки, за словами Геращенко, «там був некоректно прописаний цей рядок у бюджеті».

Нагадаємо, 31 липня Міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш повідомив, що сім'ї в'язнів Кремля отримають компенсаційні виплати від уряду. За його словами, це мало статися у серпні.

QHA