БАЛТІМОР (QHA) -

 

З поверненням на кримський півострів українського суверенітету, Росія не зможе демонструвати свою силу над Сирією і загрожувати флангу НАТО у Чорному морі, заявив у Балтіморі (США) президент України Петро Порошенко, повідомляє прес-служба очільника держави.

За словами президента, РФ реконструює радянські ядерні установки на анексованому півострові, намагаючись підірвати режим боротьби з розповсюдженням зброї масового ураження.

— Після звільнення Криму, Росія опиниться без стартового майданчика і не зможе демонструвати свою силу над Сирією, загрожувати флангу НАТО у Чорному морі, підривати режим боротьби з розповсюдженням зброї масового знищення під керівництвом США шляхом реконструкції радянських ядерних установок в Криму.

Глава держави підкреслив, якщо світові лідери продовжать підтримувати санкції щодо РФ, Україна зможе перемогти агресора.

— Якщо ми продовжимо підтримувати тиск, то Крим стане нестерпним тягарем для Москви, і агресія втратить для Кремля будь-який сенс. Росія почала платити за безвідповідальну поведінку, за нелегальну анексію Криму, агресію на Сході моєї країни. Санкції працюють і їх необхідно посилити.

 

Нагадаємо, Порошенко, який перебуває у США, виступаючи у рамках 73-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку, заявив, що після окупації Криму мішенню РФ є Азовське море.

Він зазначив, що ніщо не зупинить Москву від продовження своєї агресивної, експансіоністської політики, якщо проти неї єдиним фронтом не виступить міжнародна спільнота, якщо покарання за вчинки не стане неминучим.

QHA