КИЇВ (QHA) -

Комітет Верховної Ради з правової політики та правосуддя підтримав подання президента Петра Порошенка щодо призначення нових членів Центральної виборчої комісії. У списку 14 кандидатів, які будуть претендувати на 13 місць. Таке рішення ухвалено сьогодні, 18 квітня, на засіданні комітету.

— У жодного з претендентів на посаду члена Центральної виборчої комісії немає перешкод відповідно до закону "Про запобігання корупції" бути призначеним на цю посаду, що дає можливість нам рекомендувати парламенту визначитися щодо їхнього призначення, — зазначив глава комітету Руслан Князевич.

Повідомляється, що Порошенко подав 14 кандидатур на посади членів ЦВК, проте раніше комітет підтримав подання глави держави про звільнення 13 з 15 членів Центрвиборчкому у зв'язку із закінченням терміну їхніх повноважень. Таким чином, "вакантних" місць у ЦВК тільки 13.

У свою чергу, представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко пояснила, що в сесійній залі голосування за призначення членів ЦВК проведуть поіменно і за його результатами буде визначено, хто із запропонованих кандидатур обійме посади членів Центрвиборчкому.

Раніше повідомлялося, що Петро Порошенко підписав подання на призначення нових членів Центральної виборчої комісії. Президент також підписав листа про звільнення членів Центральної виборчої комісії у зв'язку із закінченням терміну їхніх повноважень.

QHA