КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко заявив, що потрібно зміцнити механізм деокупації Криму і притягнути Росію до відповідальності за мілітаризацію анексованого півострова. Про це глава держави повідомив під час зустрічі з випускниками Київського інституту міжнародних відносин сьогодні, 26 червня.

— Ми маємо й надалі зміцнювати механізм деокупації окупованого Криму, забезпечити міжнародно-правові кроки відповідальності Росії за мілітаризацію півострова, відновлення російських баз, перетворення Криму на острів несвободи, і ми маємо максимально ефективно використовувати міжнародно-правові механізми. Заявляю про те, що для нас це має абсолютно принципове значення.

Глава держави зазначив, що українські дипломати мають забезпечити міжнародно-правову відповідальність РФ за агресію проти України на Донбасі, а також незаконну анексію Криму.

— Вперше ми використовуємо міжнародний арбітраж, вперше використовуємо міжнародний суд, вперше застосовуємо конвенції, включаючи конвенції за відповідальність за фінансування тероризму, конвенції відповідальності за расову дискримінацію, яку Росія проводить проти українців, проти кримських татар, проти громадян України у незаконно анексованому Криму.

Нагадаємо, глава Міністерства закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Україні потрібно перейти від невизнання анексії Криму до деокупації півострова.

Джерело: Інтерфакс-Україна

QHA