НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

Президент України Петро Порошенко перебуває з робочим візитом у США, де він візьме участь у сегменті високого рівня 71-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН. У рамках поїздки глава держави зустрівся з діаспорою в Українському інституті США, повідомляє прес-служба АП.

У своєму виступі Порошенко зазначив, що сьогодні дуже важливо, щоб санкції відносно РФ тривали і посилювалися.

— Порушення Росією прав людини на окупованих територіях, у тому числі і щодо кримських татар, вимагає введення додаткових секторальних санкцій. Світ повинен обов'язково реагувати на це. Як приклад: хороший для нас результат міг би дати осучаснений аналог поправки Джексона-Веніка, — сказав президент, закликавши разом розробити план дій і працювати в цьому напрямі.

Він також підкреслив, що спільними зусиллями, у тому числі й за допомогою українців з Америки, вдалося відновити ВСУ.

— Пишаюся бути на чолі такої великої нації, як українці. У черговий раз переконався в цьому 24 серпня. Ми пройшли по Хрещатику відразу після параду, і я бачив сльози щастя і радості об'єднаної України, гордості за свою країну, — розповів глава держави.

Не менш важливим питанням Порошенко назвав отримання Україною летальної зброї та іншої військової допомоги.

— Ми за ці два з половиною роки довели, що на нас можна покластися і нам можна довіряти. Ми продемонстрували, що Україна ніколи не вела і не буде вести загарбницьких воєн. Від України ніколи не надходило загрози. І зовсім безпечно передати нам летальну зброю. За свою землю ми будемо боротися до останньої краплі крові, — підкреслив він.

Президент України додав, що навряд чи агресор вдасться до відкритого вторгнення, якщо «поруч з Україною пліч-о-пліч, утому числі і в питаннях військового співробітництва, стоїть весь світ, включаючи США».

Нагадаємо, 14 вересня розпочала роботу 71-а сесія Генеральної Асамблеї ООН у штаб-квартирі всесвітньої організації в Нью-Йорку. Як очікується, Порошенко виступатиме на Генасамблеї 21 вересня. Також глава України планує привести зустрічі з президентом США Бараком Обамою і з кандидатом на пост президента США від Демократичної партії Хілларі Клінтон.

ФОТО: прес-служба АП

QHA