КИЇВ (QHA) -

Біль кримськотатарського народу — спільний біль всієї України. Про це заявив президент України Петро Порошенко на своїй сторінці у Facebook.

— Сьогодні увесь світ згадує жахливі події 1944 року, коли за вказівкою вождів тоталітарного режиму кримських татар, а з ними і представників інших національних меншин, примусово депортували у віддалені регіони Радянського Союзу. Біль кримськотатарського народу — це наш спільний біль. Біль десятків тисяч кримських татар, які ніколи так і не повернулися в рідний Крим, — написав він.

Глава держави підкреслив, що Україна ніколи не забуде цинічного злочину радянської влади.

— Ми ніколи не забудемо цинічного злочину радянського режиму, злочину проти цілого народу, проти усього людства. Упевнений, що і сучасні злочинці будуть покарані за окупацію Кримського півострова і український Крим знову стане вільним, — написав він.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман на своїй сторінці у Twitter зазначив, що депортація кримських татар мала катастрофічні наслідки для народу.

— Депортація мала катастрофічні наслідки для кримських татар. Тільки замисліться, життя 191 тисячі чоловік зруйнувала жорстока радянська система. Пам'ятаємо трагедію кримськотатарського народу, — написав він.

QHA повідомляло, що в окупованому Криму в смт Буюк Онлар (Жовтневе) Красногвардійського району сьогодні відбувся молебень у пам'ять про жертв депортації кримськотатарського народу. Траурний мітинг повели біля пам'ятного знака жертвам депортації.

QHA