КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко висловив обурення у зв'язку з рішенням Верховного суду РФ залишити за ґратами Романа Сущенка заявивши, що в РФ досі триває 1937-й рік (період найбільш масових сталінських репресій і політичних переслідувань в СРСР — прим. ред.).

Він зазначив, що суд спочатку був фарсом і абсурдом, що було очевидно для всього цивілізованого світу.

Президент заявив, що Україна робить усе можливе для якнайшвидшого звільнення Сущенка та інших українських політв'язнів.

— Обурений рішенням Верховного суду Росії щодо Романа Сущенка. Спочатку ця справа була фарсом, і абсурдність "судів" над Романом очевидна для всього цивілізованого світу. У РФ досі триває 1937-й рік, у той час як у нас триває боротьба з агресією Росії і під час визволення українських заручників Кремля. Роман, вдома на тебе чекають і борються, і день твого звільнення неухильно наближається. Ми об'єднуємо світове співтовариство, працюємо над подовженням санкційного тиску для твого якнайшвидшого звільнення і звільнення інших наших співвітчизників.

Нагадаємо, сьогодні, 12 вересня, Верховний суд РФ визнав законним вердикт Московського міського суду щодо 12 років ув'язнення для українського журналіста Романа Сущенка.

Політв'язень зазначив, що не згоден з рішенням суду і продовжить боротьбу за своє визволення, у тому числі, подаватиме скаргу до Європейського суду з прав людини.

Раніше Порошенко закликав Норвегію допомогти у звільненні Романа Сущенка і режисера Олега Сенцова. Заяву виголосили на тлі візиту до Києва Міністра закордонних справ цієї скандинавської країни Іне Сорейде.

QHA