КИЇВ (QHA) -

 

Президент України Петро Порошенко пропонуватиме Раді заппровадити воєнний стан в Україні на 30 днів, а не на 60, як рекомендувала РНБО.

Про це голова держави заявив у своєму зверненні до українців, розміщеному на сторінці у Facebook.

За словами президента, він пропонує такий термін, щоб режим військового стану не накладався на початок виборчої кампанії, яка має стартувати 31 грудня.

— Щоб ні в кого з тих, хто дбає про свою партію або про свій політичний інтерес більше, ніж про націю або український інтерес, зараз не залишилося підстав для брудних політичних спекуляцій. У грудні я внесу проект рішення про дату президентських виборів, які мають відбутися, згідно з Конституцією, 31 березня 2019 року. Крапка.

 

Порошенко заявив, що військовий стан, у разі його запровадження, не буде накладатися на початок виборчої кампанії.

Він також зазначив, що в указі про воєнний стан не планує вдаватися до повної або часткової мобілізації.

— Така можливість залишається відкритою у разі, якщо Росія вдасться до повної ескалації. Воєнний стан запроваджується з метою посилення оборони України і не означає оголошення війни.

 

Порошенко запропонував запровадити військовий стан з 9:00 29 листопада.

Раніше голова держави підписав указ, де зазначалося, що військовий стан запроваджується на 60 діб до 25 січня 2019 року.

 

У ніч на 26 листопада відбулося засідання Ради національної безпеки і оборони, на якому президент України Петро Порошенко підтримав запровадження в Україні воєнного стану в зв'язку із захопленням 25 листопада Росією в Азовському морі українських кораблів.

Президент України Петро Порошенко підписав указ про рішення РНБО від 26 листопада 2018 року "Про надзвичайні заходи щодо забезпечення державного суверенітету і незалежності України і запровадження воєнного стану в Україні".

Законопроект "Про введення воєнного стану в Україні" подано до Верховної Ради.

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони рекомендував народним депутатам затвердити президентський указ про запровадження в Україні правового режиму воєнного стану.

QHA