КИЇВ (QHA) -

 

Росія відточує в анексованому Криму і на окупованому Донбасі технології, які можуть використовуватися за межами України.

Про це заявив Президент України Петро Порошенко в Києві на міжнародній конференції "Уроки гібридного десятиліття: що потрібно знати для успішного руху вперед".

Порошенко також зазначив, що Крим "став базою для російських крилатих ракет".

— Куди вони далі полетять? В Україну чи Сирію, або ж в середземноморські країни, щоб підкреслити там російську зону впливу, зону контролю?

Голова держави зазначив, що Росія активно насичує Азовське море військовими кораблями, які відпрацьовують там систему блокади українських морських портів.

— Вони намагаються зупинити роботу Маріуполя, Бердянська, зупинити чорну металургію України, зупинити експорт. За яким правом? Я переконаний, що ця технологія буде застосовуватися не тільки проти українських портів. Зараз немає тих, хто буде заперечувати, що реваншистська політика Кремля проти України стала загальним викликом для євроатлантичної безпеки.

Порошенко закликав посилити антиросійські санкції через фейкові вибори в ОРДЛО, які заплановані на 11 листопада.

— Час говорити не про ослаблення санкцій проти Росії, а про їх посилення. 

Порошенко під час звернення до Верховної Ради з щорічним посланням про внутрішнє і зовнішнє становище України зазначив, що наполегливість, з якою Росія бореться з санкціями, свідчить про те, що вони ефективні, і ціна агресії для РФ дуже висока: рубль падає навіть при зростанні цін на нафту, російська влада підвищила пенсійний вік, підвищила ПДВ.

 

 

QHA