КИЇВ (QHA) -

Антитерористична операція (АТО) на Донбасі завершиться у травні. Про це повідомив президент України Петро Порошенко під час зустрічі з журналістами у Вінниці.

— Дата закінчення АТО буде у травні. Ми переходимо до іншого формату оборони України. Відповідно до ухваленого закону про реінтеграцію Донбасу, ми вводимо нові, більш ефективні заходи з розширенням наших оборонних можливостей і робимо ми це, тому що ми бачимо різке зростання рівня загрози на сході нашої країни. Режим АТО, коли це все координувалося Службою безпеки України, зараз буде переведений під керівництво Збройних сил України, — зазначив глава держави.

Президент України підкреслив, що АТО переведуть у військовий формат під керівництвом Сергія Наєва — заступника начальника Генерального штабу Збройних сил України та командувача Об'єднаним оперативним штабом Збройних сил України.

— Але коли буде мир, коли закінчиться війна — це питання набагато складніше. Війна закінчиться нашою перемогою, я не сумніваюся, — сказав він.

QHA повідомляло, що за час проведення АТО на Донбасі з 2014 року загинуло 212 військовослужбовців Національної гвардії України, поранення отримали 794 гвардійця.

Нагадаємо, за 2017 рік невідворотні втрати Збройних сил України склали 191 військовослужбовець, які включають у себе загиблих в боях, зниклих без вісти і тих, хто не повернулися з полону. Ще 174 бійця були поранені. У 2016 році в боях на Донбасі загинуло 211 бійців ЗСУ.

QHA