КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко затвердив відставку всього складу Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), передає кореспондент QHA. Про це повідомив голова НКРЕКП Дмитро Вовк під час звіту у Верховній Раді, відповідаючи на запитання голови Радикальної партії Олега Ляшка.

— Моя відставка вже затверджена. Відповідно до закону і указу президента, двоє людей звільняються у листопаді, я також знаю, що я звільнений. Це рішення вже прийняте, додав Вовк.

Глава регулятора висловив думку, що НКРЕКП стане незалежною за умови збільшення фінансування.

— Депутати прийняли правильне рішення. Коли проголосували за закон про створення НКРЕКП... Але досі вони не прийняли рішення про фінансове забезпечення комісії, заявив Дмитро Вовк.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг 28 березня прийняла нову методику розрахунку вартості газу для кінцевого споживача. З 1 квітня тариф на газ мав складатися з двох компонентів: ціни газу як товару (близько 6 гривень за 1 кубометр) і вартості його транспортування газотранспортною системою та розподіл по регіональних газорозподільних мережах (абонплата).

Петро Порошенко закликав призупинити введення абонплати за газ. Після розпорядження президента НКРЕКП заявила, що з 10 квітня рішення призупинене.

QHA