КИЇВ (QHA) -

Усі причетні до трагедії рейсу МН17 мають бути покарані. Про це заявив президент України Петро Порошенко у день річниці трагедії, сьогодні, 17 липня, на своїй сторінці у Facebook.

Зокрема, глава держави зазначив, що саме Росія має відповісти за трагедію.

— Четверта річниця трагедії MH17. Схиляємо голови у скорботі і молимося з сім'ями 298 трагічно загиблих. Спільна слідча група з представників Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів і України встановила, що літак був збитий російським зенітно-ракетним комплексом БУК, який належав російським військам і був доставлений з РФ. Саме Росія має відповідати за цей теракт, — написав він.

Порошенко підкреслив, що Україна буде й надалі надавати всю необхідну допомогу в проведенні розслідування трагедії.

— Підтвердженням цього є нещодавня ратифікація українським парламентом Угоди між Україною і Нідерландами про міжнародне правове співробітництво щодо злочинів, пов'язаних зі збиттям літака рейсу МН17. Вона регулює питання співпраці компетентних органів обох держав і переслідування, і засудження винних у рамках судової системи Нідерландів. Вірю у встановлення істини і досягнення справедливості. Усі причетні до цього теракту мають бути притягнуті до відповідальності та бути покарані.

Відзначимо, чотири роки тому, 17 липня 2014 року, у небі над Донбасом був збитий Боїнг-777 рейсу МН17 Малазійських авіаліній, що прямував з Амстердама до Куала-Лумпур. У результаті катастрофи загинуло 298 осіб, більше 200 з них були громадянами Нідерландів.

Пізніше міжнародна спільна слідча група опублікувала доповідь, в якій йдеться, що Боїнг збили з установки «Бук», яка належала 53-ій зенітно-ракетній бригаді російської армії. У доповіді наводилися пояснення, як саме слідчі це визначили.

Після цього, 25 травня 2018 року Нідерланди і Австралія офіційно звинуватили Росію у причетності до трагедії МН17 у 2014 році. Вони закликали Росію визнати свою відповідальність за катастрофу.

У свою чергу, міжнародна група розслідувачів Bellingcat, а також російське видання The Insider представили на прес-конференції у Гаазі додаткові факти, які свідчать про причетність РФ до катастрофи Боїнга. Росія відкидає усі звинувачення.

У цій справі суд проведуть у Нідерландах, проте вирок Міжнародного суду можуть виконати в Україні, у разі, якщо засуджених не видадуть голландській стороні.

QHA повідомляло, що 1 червня, палата представників парламенту Нідерландів одноголосно підтримала рішення уряду своєї країни і Австралії визнати Росію відповідальною за катастрофу рейсу MH17. Депутати заявили, що рішення урядів покласти відповідальність за подію на Росію було «правильним, логічним і сміливим».

QHA