КИЇВ (QHA) -

Тільки від українців залежить, якою Україна буде в майбутньому. Про це під час святкового військового параду до Дня Незалежності, який зараз проходить на центральній площі столиці, заявив президент України Петро Порошенко, передає кореспондент QHA.

— Ми дізналися реальну ціну справжньої Незалежності. Саме через те, що сьогодні такий знаковий день, розмови про наші старі проблеми і нові виклики свідомо залишаю на завтра. Але про моральний орієнтир скажу зараз. Кардинал Любомир Гузар закликав ставитися до України згідно із Заповідями Божими. Україна, вчив владика, в широкому значенні — це національна сім'я, іншої у нас немає. Кожен повинен собі сказати, що «Я народився українцем і у мене є обов'язок перед народом». Тому що Блаженійший владика і на цьому наголошував, якою буде наша Україна, тільки від нас і залежить, сказав він.

Також президент зазначив, незважаючи на те, що сьогодні не ювілейна дата Незалежності, цей рік все одно виявився особливим для всієї країни:

— Він виявився щедрим на кілька знакових для нас подій. На 26-у році Незалежності ми успішно завершили боротьбу за ратифікацію угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Є таке прислів'я «Собаки брешуть, вітер дме, а караван, наш український караван іде». 1 вересня, рівно через тиждень, угода набуває чинності і стає нашою дорожньою картою.

На 26-у році Незалежності ми зруйнували візову завісу. Угода про асоціацію і «безвіз» — це те, що є переконливим свідченням про наш де-факто і де-юре розрив з імперією. З тією, яку ще Рональд Рейган назвав Імперією Зла.

На думку президента, ні в кого немає сумнівів, що Україна стане успішною країною, але сьогодні ми не повинні забувати про пріоритети — дипломатичне повернення Криму і Донбасу.

— Ми повинні дати жорстку відповідь на спроби агресора піти у наступ. Але все ж ми виходимо з пріоритетності мирного, дипломатичного, політико-правового шляху повернення Донбасу і Криму, — додав він.

QHA