КИЇВ (QHA) -

Україна хоче об'єднатися з деякими країнами Європейського союзу для протидії будівництву газопроводу "Північний потік – 2". Про це заявив президент України Петро Порошенко на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, будівництво "Північного потоку – 2" позбавить Україну щорічних надходжень у розмірі 3 млрд доларів. Порошенко впевнений, що Росія має намір відмовитися від української ГТС. Окрім того, на думку президента, Володимир Путін у 2014 році не продовжив наступ російських військових і ескалацію конфлікту через ймовірність зупинки роботи газотранспортної мережі. Так, у минулому році Росія отримала 30 млрд доларів від поставок газу територією України.

— І Росія без цих 30 млрд не проживе. А коли вони переключаться в обхід, цей фактор безпеки перестане працювати ... Саме тому ми зараз створюємо групу в Євросоюзі, яка має зупинити "Північний потік – 2", — зазначив президент.

Порошенко також додав, що Україна веде перемовини з Німеччиною для створення консорціуму з управління газотранспортною системою.

— Я не буду розкривати усіх інструментів, які ми застосовуємо для того, щоб зупинити будівництво "Північного потоку – 2". Але хочу окремо підкреслити — для нас це дуже важлива справа. І я сподіваюся, що будівництво вдасться зупинити, — зазначив Порошенко.

Нагадаємо, Порошенко відвідав церемонію відкриття газопроводу TANAP в Туреччині.

Раніше QHA повідомляло, що Польща виступила проти російського "Північного потоку – 2".

QHA