КИЇВ (QHA) -

Українець Володимир Жемчугов, котрий позбувся зору і рук на території «ЛНР» та якого бойовики нещодавно перевели з лікарні до СІЗО, вже завтра може приїхати в Україну, заявив Президент України Петро Порошенко.

— Володимир Жемчугов незаконно утримується в Луганську. Можу сказати, що завтра ми його звільнимо, — сказав він на церемонії відкриття 13-ї щорічної зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES) у четвер, передає кореспондент QHA.

Також Президент обіцяє співпрацювати з Європою по звільненню інших українських політв'язнів Олега Сенцова, Олександра Кольченко, Миколи Карпюка та Станіслава Клиха.

Українець, що підірвався на розтяжці на контрольованій «ЛНР» території, став об'єктом для шантажу і пропаганди з боку керівництва терористів. Вони відмовилися обмінювати чоловіка, що  втратив зір і руки, оголосивши його диверсантом та організувавши над ним показовий «судовий» процес.

Слідчі дії з Жемчуговим почалися у грудні 2015 року. Його притягнули до кримінальної відповідальності в якості обвинуваченого 25 грудня.

ФОТО: інтернет

QHA